Bessy Vlčí démon

Dátum narodenia: 9.1.2010

SPKP: 3012

Otec: HITT spod Ďumbiera    Matka: Aida Vlčí démon

Zvod mladých: Veľmi nádejna

Bonitácia: As Of R1 P1/62,5

Zdravie: DBK A/A, DM N/N, Dwarf N/N

Skúšky: SVP 1

Bessy je náš vlčí blázonko. Pojašená od prvého dňa ako sme ju doniesli. Spomínam, ako mi čévečkari hovorili, že čévečko nie je pes a ja som si myslela, že viem, ale vôbec som nevedela, o čom hovoria. Teraz to už viem veľmi dobre :-) .

Od začiatku len vymýšľa kde čo rozhrýzť, kde čo pokaziť, kde čo zahrabať. Ten výraz, keď sme na dvore a ona ako anjelik leží – veď len dáva na nás pozor, a keď sa zavrú dvere do domu a ostane sama, všetko začína. Hneď ide skontrolovať, či sme nezabudli zavrieť sliepky, garáž, pivnicu, bránku, či sme nezabudli niečo položené na stole, na zemi, hoci kde, proste niečo s čím je zábava. Že hračky, aporty z obchodu, nechaj si, ona má tekvicu, zemiak, fazuľu vo vedre, handru, kľúče od auta. Utrápený, umučený, znudený a znechutený pohľad pri akomkoľvek povely okrem jedného „ voľno“. Len lietať, naháňať sa, behať, dlhé prechádzky to miluje. A keď dáme smer domov, nahodí pohyb typu, vôbec sa mi nechce, vážne to už musíme?

Iných psov moc nemusí, ale keď sa zoznámi je kamoška najväčšia, samozrejme každému musí ukázať, že na ňu nemá :-) . Ľudí zbožňuje, hlavne keď môže skákať a robiť zle. Každého privíta vrúcnym výskokom a božtekom na tvár, aj keď nie všetkým sa to páči (asi skôr väčšine nie :-)  ). Jej meno Bessy  „besnota besná“ ju vystihuje viac než čokoľvek, vie sa šibalsky usmievať, durdiť a keď treba aj hnevať. Je to neskutočná a jedinečná vlčia osobnosť a my sme radi, že sme išli do toho a riskli život „ s vlkom“